Skip to main content

Uyguladığımız Tedaviler

Bio Beyazlatma

Klasik beyazlatma ajanına ek olarak, dişlerin yapısında da bulunan "hidroksiapatit" maddesini içerir. Diş yüzeyindeki çatlak ve pürüzlerin azalmasına, diş yapısının güçlenmesine yardımcı olur ve beyazlatmayla oluşabilecek hassasiyeti minimuma indirir.

Estetik Dolgular

Ön bölgede bile rahatlıkla uygulanabilen, diş rengine yüksek uyum gösteren dolgular, sadece çürük dişlerde değil, ayrık dişlerin arasındaki boşlukları kapatma ya da diş şeklini değiştirme gibi işlemlerde de diş dokusuna zarar vermeden işlem yapılmasını mümkün kılar.

Diş Eti Tedavisi

Sağlıksız bir diş eti, bakterilerin kolayca vücuda geçebileceği bir ortama sebep olur. Hem ağızda mekanik temizlik ve gerekirse ozon uygulaması hem de vücuttaki enflamasyona yönelik öneriler, ayrıca estetik veya fonksiyonel sebeplerle yapılan diş eti cerrahileri, tedavinin parçalarıdır.

Diş Protezleri

Diş eksikliklerinde, kaybolan fonksiyon ve estetik gereksinimleri karşılamak için, gerekirse implantlarla desteklenen farklı protez seçenekleri bulunur.

Ortodonti

Çapraşık dişlerin doğru yerlerine getirilmesi, gömük köpek dişlerinin sürdürülmesi, çene gelişiminin izlenmesi ortodontik tedavinin ilgi alanlarından bazılarıdır.

Porselen Lamina

Yaprak porselen olarak da bilinen laminalar, özellikle ön dişlerde estetik amaçlı olarak uygulanır. Diş yüzeyinden çok az aşındırma yapılması yeterlidir.

Zirkonyum Kaplama

Metal alt yapılı köprü/kaplamalara göre daha biyouyumlu ve daha estetik kaplamalardır.

Porselen Inley/Onley

Çok büyük madde kaybı olan dişlerde bile dişten minimum aşındırma yapılarak kaplama gerekmeden porselen dolgular yapılması mümkün olmaktadır.

Öne Çıkan Yazılarım

Do Bacteria in Your Mouth Affect Your Blood Pressure?
Biyolojik Diş Hekimliği

Ağzınızdaki Bakterilerin Kan Basıncınızı Etkilediğini Biliyor Muydunuz?

Nitrik oksitin (NO) kan basıncını düşürmedeki etkisini belki duymuşsunuzdur. Sinüslerde üretilip, burundan nefes aldığımızda içimize…
nico, cavitation, fdoj
Biyolojik Diş Hekimliği

NICO – Kavitasyon – FDOJ Nedir, Nasıl Tedavi Edilir, Nasıl Önlenir?

Diş çekimi sonrası çene kemiğinde oluşabilen NICO (kavitasyon ya da FDOJ de denir) nedir? Önlemek…
Biyolojik Diş Hekimliği

Ağız Sağlığı “Biohack”i: Hidroksiapatitli Diş Macunları

Hidroksiapatit, diş minesinin %97’ye varan kısmını oluşturan madde. Diş hekimliğinde, hakkında yapılan çalışmalar giderek çoğalıyor.…
error: İçerik izinsiz kullanılamaz!