Skip to main content

Güvenli Amalgam Sökümü

Uluslararası Ağız Sağlığı ve Toksikoloji Akademisi (IAOMT)’nin belirlediği SMART amalgam sökümü protokolü, bütün gerekli ekipman ile birlikte uygulanmaktadır.

Seramik (Zirkonyum) İmplant

Seramik implantlar hem metaller gibi korozyona uğramadıkları için daha doku uyumludurlar, hem de özellikle ön bölgede daha estetik sonuçlar alınmasını mümkün kılarlar.

PRF

PRF (plateletten zengin fibrin) ağız bölgesindeki cerrahilerde, implant operasyonlarında, diş eti problemlerinde ve çekim boşluklarının daha sağlıklı iyileşmesinde kullanılan bir yöntemdir.

Ozon Uygulamaları

Muayenehanemde diş çekiminden implant ve NICO alanlarının temizliğine bütün kanamalı işlemlerde, çürüklerde, ileri diş eti hastalıklarında, kanal tedavilerinde ozondan faydalanıyorum.

NICO

NICO, nevralji yani sinir kaynaklı ağrılara sebep olan çene kemiğindeki ölmüş alanlar anlamına gelse de bazı hastalarda hiçbir belirti vermeden de kemikte sinsice ilerleyebilir.

Bio Uyumlu Malzeme

Muayenehanemde nikel, krom, kobalt gibi metaller içeren ve korozyona uğrayarak çevre dokulara ve vücuda geçebilen metaller yerine bio-uyumlu malzemeler kullanmaya özen gösteriyorum.

Diş Çekimi

Diş çekimi, eğer vücutta kemiğin iyileşmesi için ideal bir ortam yoksa ileride sorunlara yol açabilir. Bu yüzden diş çekimi öncesinde ve sonrasında alınabilecek bazı önlemler vardır.

Bütünsel Ağız Muayenesi

Ağız ve diş sorunlarına genel sağlıktan bağımsız, yalnızca ağıza özel sorunlarmış gibi bakamayız. Ağızdaki sorunlar hem vücuttaki başka problemlere işaret edebilir hem de bu problemlerin başlama sebebi olabilir!

Biyolojik Diş Hekimliği Hakkında Yazılarım

Do Bacteria in Your Mouth Affect Your Blood Pressure?
Biyolojik Diş Hekimliği

Ağzınızdaki Bakterilerin Kan Basıncınızı Etkilediğini Biliyor Muydunuz?

Nitrik oksitin (NO) kan basıncını düşürmedeki etkisini belki duymuşsunuzdur. Sinüslerde üretilip, burundan nefes aldığımızda içimize…
nico, cavitation, fdoj
Biyolojik Diş Hekimliği

NICO – Kavitasyon – FDOJ Nedir, Nasıl Tedavi Edilir, Nasıl Önlenir?

Diş çekimi sonrası çene kemiğinde oluşabilen NICO (kavitasyon ya da FDOJ de denir) nedir? Önlemek…
Biyolojik Diş Hekimliği

Ağız Sağlığı “Biohack”i: Hidroksiapatitli Diş Macunları

Hidroksiapatit, diş minesinin %97’ye varan kısmını oluşturan madde. Diş hekimliğinde, hakkında yapılan çalışmalar giderek çoğalıyor.…
error: İçerik izinsiz kullanılamaz!