Güvenli Amalgam Sökümü

Uluslararası Ağız Sağlığı ve Toksikoloji Akademisi (IAOMT)’nin belirlediği SMART amalgam sökümü protokolü, bütün gerekli ekipman ile birlikte uygulanmaktadır.

Bütünsel Ağız Muayenesi

Ağız ve diş sorunlarına genel sağlıktan bağımsız, yalnızca ağıza özel sorunlarmış gibi bakamayız. Ağızdaki sorunlar hem vücuttaki başka problemlere işaret edebilir hem de bu problemlerin başlama sebebi olabilir!

PRF

PRF (plateletten zengin fibrin) ağız bölgesindeki cerrahilerde, implant operasyonlarında, diş eti problemlerinde ve çekim boşluklarının daha sağlıklı iyileşmesinde kullanılan bir yöntemdir.

Ozon Uygulamaları

Klinikte diş çekiminden implant ve NICO alanlarının temizliğine bütün kanamalı işlemlerde, çürüklerde, ileri diş eti hastalıklarında, kanal tedavilerinde ve daha nice durumda ozondan faydalanıyorum.

NICO

NICO, nevralji yani sinir kaynaklı ağrılara sebep olan çene kemiğindeki ölmüş alanlar anlamına gelse de bazı hastalarda hiçbir belirti vermeden de kemikte sinsice ilerleyebilir.

Bio Uyumlu Malzeme

Kliniğimde nikel, krom, kobalt gibi metaller içeren ve korozyona uğrayarak çevre dokulara ve vücuda geçebilen metaller yerine bio-uyumlu malzemeler kullanmaya özen gösteriyorum.

Diş Çekimi

Diş çekimi, eğer vücutta kemiğin iyileşmesi için ideal bir ortam yoksa ileride sorunlara yol açabilir. Bu yüzden diş çekimi öncesinde ve sonrasında alınabilecek bazı önlemler vardır.

Seramik İmplantlar

Seramik implantlar hem metaller gibi korozyona uğramadıkları için daha doku uyumludurlar, hem de özellikle ön bölgede daha estetik sonuçlar alınmasını mümkün kılarlar. Seramik implantların uygulanması öncesinde hastanın doğru protokollerle cerrahiye hazırlanması gerekir.

”İyileşme sanatı doktordan değil doğadan gelir. Bu nedenle doktor doğadan başlamalıdır, açık fikirlilikle…”

Paracelsus

Biyolojik Diş Hekimliği Hakkında Yazılarım

Biyolojik Diş Hekimliği

Okullardaki Florür Uygulaması

Geçenlerde www.glutensizdunya.com'dan sevgili Merih ile florür uygulaması hakkında kısa ama birçok konuya değinen bir söyleşi…
Biyolojik Diş Hekimliği

Yüz Gelişimi, Ortotropik Tedavi ve Mewing

Çapraşık dişler, alt ya da üst çenenin diğerine göre fazla ileride/geride olması, ön dişlerin tam…
Biyolojik Diş Hekimliği

Damla Sakızı

Geçenlerde Instagram'da, @glutensizdunyacom damla sakızının mide sorunlarına nasıl iyi geldiğini, nasıl kullanılacağını, daha daha neler…